Image video a obsah pro Road Classics

Hero video a další obsah pro launch nové série amatérských silničních závodů

o co jsme se postarali?

Hero video
Reels
Socials

proměna v cyklistický love brand

Vzali jsme si na starost komunikaci prvního ročníku cyklistického seriálu Road Classics. Premiérou byl závod přes Jizerské hory až na vrchol Ještědu. Naše challenge byla odkomunikovat něco, co zatím neexistuje a přilákat závodníky na první ročník závodu, který v Česku v rámci amatérské cyklistiky ještě nemá obdoby – uzavřená doprava, speciální kávové občerstvovačky a silný sportovní zážitek. To vše jsme přenesli na obrazovky. V rámci projektu vzniklo hero video jako hlavní propagace závodu, 6 specifických Reels i komentovaná projížďka trati s cyklo influencerem Tomášem Březinou. Závod se vyprodal a nový cyklistický brand získal po prvním startu samé pozitivní ohlasy.

monumentální jízda

Jak nejlíp nalákat jezdce, ale i partnery? Perfektním videem, které se stane ukázkou toho, co chystáte. Největší challange je odkomunikovat něco, co ještě neexistuje, oslovit cyklistickou komunitu a nalákat závodníky na závod, který se ještě nikdy nejel. Video jsme vytvořili kompletně od prvotního konceptu, přes režii a natáčení, až po zpracování, post produkci a vytvoření unikátního sounddesignu. Zvuk čerstvě umleté kávy, cinknutí porcelánu, našlápnout tretry a roztočit kola – detaily, které jsme sami nahráli, poladili a dotáhli do dokonalosti. A vyšlo to. Závod se vyprodal.

Nejen závod o medaile, ale hlavně komunita a to nejlepší ze silniční cyklistiky v rámci jednoho dne.  

Cílovou skupinou naší komunikace nebyli jen soutěživí cyklisti, co se chtějí ukázat. Každé ze 6 vytvořených Reels jsme cílili na různé typy závodníků – ženy, závodníky, co se porvou o přední příčky i cyklisty, kteří si závod odjedou na pohodu jako zážitkový švih s parťákem. I díky tomu Road Classics podařilo kompletně naplnit.

zážitek z první ruky

Chtěli jsme závodníkům ukázat přesně to, na co se můžou těšit, a tak jsme vzali Tomáše Březinu aka @cubackanekonci a vyrazili do Jizerek natočit prohlídku trati s exkluzivním komentářem. Kde se kochat? Kde dávat pozor a kde to vybombit do kopce?

I my jsme šli ze sedla a společně s dalšími nadšenci jsme si vydřeli 107 km a užili prémiovou cyklistickou jízdu na uzavřených silnicích – z Liberce, přes Bedřichov, Josefův důl i Kryštofovo údolí až na majestátní vrchol Ještědu. Top atmosféra, silný zážitek a skvělá cyklistická komunita na jednom místě!

co vymyslíme společně?
matej@wearecreators.cz